Aquí poderás consultar as mobilizacións do 8M a medida que se vaian convocando. Manténte actualizada!

 

 

Convocatorias da CIG

COMARCA DA CORUÑA


A Coruña: 12H marcha a pé desde a Subdelegeción, Avenida Mariña, 23

Cee: 12H concentración na Praza 8 de Marzo

Carballo: 12H concentración na Praza do Concello

COMARCA DE FERROL


Ferrol: 12H marcha desde o local sindical ata a Praza de Armas
As Pontes: 12H concentración diante do Concello

COMARCA DE COMPOSTELA


Compostela: 12H marcha desde a Praza Roxa
Ribeira: 11:30H concentración na Praza Pablo Neruda

COMARCA DE PONTEVEDRA


Pontevedra: 12H marcha desde a Praza da Ferrería
A Estrada: 12H concentración na Praza do Mercado
Lalín: 12H Praza da Igrexa
Vilagarcía: 12H marcha desde a Praza Galiza
Cambados: 12H concentración na Praza do Concello
O Grove: 12H concentración diante do Concello (Praza Corgo)

COMARCA DE VIGO


Vigo: 12H marcha desde o Cruce da Dobrata
Porriño: 11:30H marcha desde a Rotonda das Angustias
Cangas: 11.30H marcha dende a Estación Marítima
A Guarda: 12H concentración na Praza Avelino Vicente (As de Copas)

COMARCA DE LUGO


Lugo: 12H concentración diante da Xunta de Galiza
Viveiro: 12H concentradión na Praza da Fontenova

COMARCA DE OURENSE


Ourense: 12H concentradión diante da Subdelegación
Verín: 12H concentración na Praza do Concello

 

Convocatorias do movemento feminista galego

 

A Coruña, 20h Obelisco.

A Mariña, 20:00h concentración na Praza do Concello de Barreiros.

As Pontes, 20:30h Concello (chegada á rúa 8 de marzo).

Allariz, 19h Campo da Barreira.

Ames, 19h Campo da Maia.

Baiona11:30h concentración no Peirao.

Betanzos, 20:30h Palco da Música (Colectivo feminista das Mariñas).

Camariñas, 12h Praza do Concello.

Carballo, 20h Praza do Concello (Círculo Feminista)

Chantada, 20h Praza de Santa Ana.

Compostela, 19h Praza 8 de marzo.

Ferrolterra, 20h Praza de España de Ferrol.

Gondomar, 11:30h Praza de Abastos.

Lalín, 20h dende o Km. 0 de Lalín.

Lugo, 20h Praza Horta do Seminario

Monforte de Lemos, 20:30h Praza de España.

Nigrán, 11:30h diante do Concello.

Noia, 21h Praza do Curro.

O Porriño, 20h Praza do Concello.

Ordes, 20h Alameda.

Ourense, 20h Subdelegación do Goberno.

Padrón, 20:30h Rúa Rosalía de Castro.

Pontevedra, 20h Praza do Hospital Provincial.

Ribeira, 20h Praza do Concello.

Val Miñor, 11:30h (Confluencia ás 12h30 na Ramallosa)

Vigo, 19:30h Praza dos Cabalos.

Vila de Cruces, 12h Praza do Concello.

Vilaboa, 18h Diante do Concello.

Vilagarcía de Arousa, 20:30h Praza de Galiza.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.